Sencor SVC 8621TI – Recenze

Sencor SVC 8621TI je v době psaní tohoto článku jedním z nejoblíbenějších tyčových vysavačů na našem trhu. Stojí za to si jej pořídit? Na to se dnes spolu blíže podíváme
Sencor SVC 8621TI

Najít nejnižší cenu

Obecné informace

SVC 8621TI je akumulátorový vysavač s výdrží až 50 minut, což je dostatečně dlouhá doba pro většinu domácností. Zde je nutno podotknout, že se jedná o vydrž při provozu s nastaveným nejnižším výkonem. Při maximálním výkonu se dostanete na 22 minut, což už na větší domácnosti nemusí stačit. Nicméně pokud u vás převládají tvrdé podlahy, většinou postačí i nastavení nízkého výkonu. Doba nabíjení akumulátoru do plného nabití je kolem 4-6 hodin. To není vyloženě špatná hodnota, ale rozhodně se nejedná o rychlost, která by někoho oslnila.

O nabíjení se stará nabíjecí základna. Ta je opatřena i praktickým držákem na příslušenství. Není tedy potřeba příslušenství schovávat různě po skříních, kde jej pak už stejně nikdy nenajdete. O plném nabití vás informuje LED dioda.

Vysavač je bezsáčkový se sběrnou nádobkou o objemu 0,5l, což je na tuto třídu lehkých tyčových vysavačů víceméně standard.

O filtrování největších nečistot se stará cyklonový filtr, který funguje na principu odstředivé síly. Dalším stupněm filtrace je pak HEPA filtr. Pokud jste četli našeho nákupního rádce, tak jistě víte, že HEPA filtr jednoznačně doporučujeme. Tento filtr se postará o odfiltrování naprosté většiny nečistot, předtím, než je vzduch vyfouknut ven z vysavače. Filtr v tomto vysavači omyvatelný, což usnadňuje jeho údržbu. Počítejte s tím, že se filtr poměrně rychle zanáší, a tak jej budete často čistit, aby nedocházelo k poklesu sacího výkonu vysavače. I když je filtr omyvatelný i tak je nutné nezapomínat na jeho občasnou výměnu. Výrobci doporučují u bezsáčkových vysavačů výměnu zhruba jednou za 6 měsíců.

Příslušenství a funkce

Výkon vysavače lze regulovat jen ve dvou rychlostních stupních, přičemž ten maximální značně zkrátí vydrž baterie.

Jelikož se jedná o tyčový vysavač 2v1, můžete přístroj proměnit v prakticky ruční vysavač. Ten využijete například při úklidu auta. K ruční jednotce jsou k dispozici i štěrbinová a kartáčová hubice.

Součástí základní hubice je rotační turbokartáč s vlastním motorem. Ten oceníte zejména při vysávání koberců a čalounění. Je však potřeba zmínit, že vysavač rozhodně svým výkonem nedokáže konkurovat klasickým podlahovým vysavačům a na koberce úplně vhodný není.

Zajímavou funkcí představuji LED diody nacházející se na vysávací hubici. Ty vám při vysávání osvětlují prostor před vysavačem. Nepřehlídnete tak prakticky žádné nečistoty.
Sencor SVC 8621TI - ruční část vysavače

Najít nejnižší cenu

Slovo závěrem

Sencor SVC 8621TI je malý a lehký vysavač za poměrně příznivou cenu. Neoplývá sice žádným extrémním výkonem, ale pro rychlé vysávání v domácnosti, kde většinu podlah netvoří koberce, je dobrou volbou. Pokud máte doma jen koberce, vysavač příliš doporučit nelze, jelikož jej budete muset provozovat na maximální výkon, což značně sníží výdrž baterie. Co můžeme jednoznačně pochválit, je přítomnost omyvatelného HEPA filtru. Díky němu je vysavač zajímavou volbou i pro domácnosti s alergiky.

Pro
  • Nízká hmotnost
  • HEPA filtr
  • Osvětlovací LED diody
  • Možnost použít jako ruční vysavač
Proti
  • Rukojeť není možné složit
  • Nízký výkon
  • Na maximální výkon krátká vydrž baterie

Napsat komentář