ETA Moneto 0449 90000 – Recenze

Tyčový vysavač ETA Moneto 0449 se řadí mezi nejpopulárnější modely na našem trhu. Jedná se se o malý akumulátorový vysavač s funkcí 2v1 s poměrně příznivou cenou.
ETA Moneto 0449 90000

Najít nejnižší cenu

Obecné informace

O chod se stará NiMh baterie s výdrží zhruba 20 minut. 20 minut není nijak závratná výdrž, a tak je vysavač předurčen spíše pro menší až středně velké domácnosti. Do plné kapacity se baterie nabije během cca 5 hodin. K nabíjení pak slouží praktická nabíjecí stanice, do které vysavač umístíte. Aktuální stav baterie pak signalizuje LED kontrolka.

K zachytávání prachu a nečistot slouží sběrná nádobka s kapacitou 0,55 litrů. Pokud vysáváte pravidelně a nemáte v domácnosti spoustu domácích mazlíčku, měla by být tato kapacita dostatečná pro nepřerušovaný úklid.

O odfiltrování mikročástic a alergenů z vyfoukávaného vzduchu se stará HEPA filtr. Díky němu je vysavač vhodný i do domácnosti s alergiky a astmatiky. O HEPA filtr je potřeba se řádně starat a ideální je dle výrobce čištění zhruba co 5 vyprázdnění prachové nádobky.

Sací výkon vysavače lze nastavit buď na nízký nebo vysoký pomocí přepínače na hlavním těle. K výkonu je potřeba dodat, že vysavač není primárně určen na vysávání koberců. Na druhou stranu, na tvrdých podlahách jako jsou parkety nebo linoleum svou práci odvede velmi dobře.

Příslušenství a funkce

Hlavní sací hubice je v přední části vybavena LED diodami, které slouží k osvětlení prostoru před hubící. Díky vyzařovanému světlu pak jasně vidíte i malé množství prachu před vysavačem a nehrozí tak, že byste nějakou část podlahy zapomněli povysavávat.

Když zmiňujeme hubici, je vhodné zmínit, že součásti balení jsou celkem tři různé hubice. Jedná se podlahovou hubici s rotačním kartáčem, díky němuž se snadněji vysávají nečistoty. Dále v balení nalezneme klasickou štěrbinovou hubici a malou kartáčovou hubici na prach. Rotační kartáč je vybaven svým vlastním pohonem s ochranou proti přetížení, ke kterému by mohlo dojít např. při vysávání koberců s dlouhým vlasem. Na takovéto koberce vysavač není vhodný.

Praktickou funkci představuje možnost při skladování sklopit rukojeť vysavače a ušetřit tak téměř polovinu místa na výšku.

Podobně jako u řady konkurenčních výrobků, i zde nalezneme možnost oddělit od hlavního těla vysavače pohonnou jednotku. Tím získáme praktický ruční vysavač, jenž najde využití např. při vysávání pohovky. Poněkud nešikovně je řešené nastavování výkonu ruční části vysavače. Výkon lze totiž nastavit pouze na hlavním těle, a tak pokud chcete přepnout výkon, musíte ruční část opět připojit k hlavní části.
ETA Moneto 0449 90000 - ruční vysavač

Najít nejnižší cenu

Slovo závěrem

Tento skladný vysavač společnosti ETA je dobrou volbou pro ty z vás, kdo od vysavače neočekávají obrovský výkon. Vhodný je do menších a středních domácností s plovoucími a jinými podobnými podlahami. Na vysávání koberců se porozhlédněte po jiném výkonnějším modelu.

Pro
  • HEPA filtr
  • Skladnost
  • LED diody na podlahové hubici
  • Nízká cena
Proti
  • Horší výdrž
  • Nešikovně řešené přepínání výkonu u ručního vysavače
  • Poměrně hlučný chod (80 dB)
  • Malý výkon na vysávání koberců