Dyson V8 Absolute – Recenze

Britská společnost Dyson patří mezi největší výrobce vysavačů na světě a jejich výrobky patří mnohdy k tomu nejlepšímu, co se dá na trhu sehnat. Řadí se i tento tyčový vysavač k takovýmto výrobkům? Uvídíme.

Dyson V8 Absolute

Najít nejnižší cenu

Obecné informace

Dyson V8 Absolute je bezdrátový tyčový vysavač vyšší třídy. Jeho cena se pohybuje okolo 10 000 Kč, což je více než kolik stojí většina klasických vysavačů.

O chod vysavače se stará Li-Ion baterie s výdrží až 40 minut. Na první pohled slušné číslo, nicméně výdrž je značně závislá na použité hubici a nastaveném výkonu. Ten lze nastavit ve dvou krocích – max a min. Na plný výkon s motorizovanou hubicí s turbokartáčem se výdrž sníží na cca 7 minut. Se stejnou hubicí je výdrž na nejnižší výkon cca 25 minut, což je dostačující pro většinu menších a středních domácnosti. Zákazníci běžně uvádějí, že nemají problém povysávat byt s dispozicí 3+1. Na zmiňovaných 40 minut se dostaneme jen se štěrbinovou a malou kartáčovou hubicí. Do plného stavu se baterie nabije během 5 hodin.

Na první pohled vysavač jistě zaujme netradičním futuristickým designem. Jedná se defacto o dlouhou tyč s vysávací hubicí na jednom konci a motorem na druhém. Menší nevýhodou této konstrukce je fakt, že těžiště vysavače je posunuto výše směrem k vaší ruce, což může pro někoho znamenat rychlejší únavu. Na druhou stran tato konstrukce umožňuje snadněji vysávat méně přístupná místa jako například prostor pod stolem nebo postelí.

Zajímavě řešen je taktéž spínač vysavače. Ten je nutné držet stisknutý, aby vysavač pracoval. Na jednu stranu tím nejspíš můžete ušetřit něco málo z výdrže baterie, ale na druhou stranu není úplně příjemné půl hodiny držet zmáčknuté tlačítko.

O perfektní filtraci vzduchu se stará patentovaná dvou-úrovňová cyklónová filtrace doplněná kvalitním HEPA filtrem. HEPA filtr je omyvatelný, což značně usnadňuje jeho údržbu.

Nádobka na nečistoty má objem 0,54 l. Inovativní je její vyprazdňování, kdy stačí nad kosem zmáčknout tlačítko a nádobka se otevře a vyprázdní. Poté jen její spodní víko zaklapnete zpět. Díky umístění tlačítka na horní straně vysavače nehrozí, že byste nečistoty omylem „vyklopili“ uprostřed obýváku.

Příslušenství a funkce

Při vysáváni auta nebo jiných míst, kde by dlouhá tyč vysavače překážela, rozhodně oceníte možnost přeměnit přístroj na ruční vysavač. Na rozdíl od většiny konkurence, kde se z vysavače vyjímá pohonná jednotka, zde stačí odejmout vysávací tyč.

Co se týče dodávaných vysávacích hubic, tak těch je celkem 6:

 • Velká hubice s turbokartáčem na tvrdé podlahy
 • Velká hubice s válečkem na měkké podlahy
 • Malá hubice s turbokartáčem – tu oceníte zejména při vysávání čalounění na pohovce nebo i v autě
 • Štěrbinová hubice
 • Malá hubice s měkkým kartáčem na prach
 • Kombinovaná hubice s kartáčem

Motorizovaná hubice s turbokartáčem funguje skvěle na při vysávání psích a kočičích chlupů z koberce. Hubice s měkkým válečkem je pak výborná na větší nečistoty na plovoucích podlahách.

Součástí dodávky je i úchyt na zeď, který poslouží jako nabíjecí stanice a zároveň jako odkládací místo pro všechno dodávané příslušenství.

Najít nejnižší cenu

Slovo závěrem

Ačkoliv jsme vypíchli několik nedostatků tohoto tyčového vysavače, stále se dle nás jedná o výbornou volbu, za předpokladu, že neplánujete vysávat velké plochy s koberci. Na ty totiž potřebujete vysoký výkon a na něj vysavač funguje jen omezenou dobu. Pochválit můžeme rozhodně bohaté vybavení, kdy dostanete prakticky vše, co byste při vysávání mohli potřebovat.

Pro
 • Kvalitní zpracování
 • Bohaté příslušenství
 • Kvalitní filtrace
 • Vysoký výkon
Proti
 • Vysoká cena
 • Malá výdrž na maximální výkon – pokud máte doma jen koberce, tak akumulátorový tyčový vysavač není pro vás to pravé
 • Nutnost držet při vysávání spínač