Nejlepší tyčové vysavače Electrolux

Společnost Electrolux jakožto jeden s největších výrobců na světě nemůže na poli tyčových vysavačů chybět. Naopak jejich nabídka je vůbec jedna z nejširších.

FotoModelProvedeníNapájení2v1HEPA filtrVytíráníHlučnostDoba provozuCenaRecenze
Electrolux EER73IGMBezsáčkovýAkuAnoNeNe79 dB30 min$$
Electrolux EER7ANIMALBezsáčkovýAkuAnoNeNe79 dB45 min$$
ELECTROLUX EERC70IWBezsáčkovýAkuAnoNeNe79 dB20 min$
Electrolux EER77SSMBezsáčkovýAkuAnoNeNe79 dB45 min$$
Electrolux PQ91-ANIMA Pure Q9BezsáčkovýAkuAnoNeNe75 dB54 min$$$
Electrolux EER73BPBezsáčkovýAkuAnoNeNe79 dB30 min$$
Electrolux EER87MBMBezsáčkovýAkuAnoNeNe79 dB45 min$$$

*Cena: $ = do 2 500 Kč, $$ = 2 500 až 5 000 Kč, $$$ = 5 000 Kč a více

O nabídce tyčových vysavačů Electrolux

Jak jsme již zmínili v úvodu, Electrolux má ve svém portfoliu velmi širokou nabídku tyčových vysavačů. Částečně je to však dáno i tím, že řadu modelů nabízí v různých barevných provedeních, což jistě spousta zákazníků ocení. Ne každý chce mít doma fádní bílý vysavač.

Všechny tyčové vysavače Electrolux jsou bezsáčkové a zároveň bezšňůrové, takže nemusíte řešit dosah napájecího kabelu. Na druhou stranu musíte počítat s limitovanou výdrži a několikahodinovým nabíjením.

Některé z tyčových vysavačů Electrolux jsou vybaveny patentovanou technologii nazvanou BrushRollClean, sloužící k automatickému čištění rotačního kartáče v hubici. V hubici je umístěn speciální nůž, který při sešlápnutí pedálu na hubici rozřeže na kartáči namotané vlasy a jiná vlákna.

Mezi další zajímavé technologie se řadí i LED osvětlení nazvané DustSpotter. Jedná se o LED diody, které svítí před vysavač a krásně tak ozařují prach a jiné nečistoty na podlaze. Nehrozí tak, že byste některé místo v místnosti zapomněli povysávat. Tuto vychytávku známe i od jiných výrobců.

Většina modelů tohoto výrobce rovněž umožňuje použití i jako ruční vysavač. Stačí odpojit ruční jednotku od těla vysavače.

Co se týče ceny, v době psaní článku patřil mezi nejlevnější tyčové vysavače Electrolux model ELECTROLUX EERC70IW s cenou okolo 2 000 Kč. Nejdražšími zástupci pak byly bohatě vybavené modely z řady Electrolux Pure F9 s cenovkou okolo 10 000 Kč.

O společnosti Electrolux

Společnost Electrolux se může pyšnit více než 100letou historii. Tato švédská společnost vznikla v roce 1919 spojením tří firem – Elektromekaniska, Elektron a Lux. Od samotného počátku této společnosti patří mezi hlavní vyráběné produkty právě vysavače. V Česku oblíbený hovorový výraz „luxovat“ pochází z onoho původního názvu společnosti Lux.

V současnosti představuje Electrolux jednoho z největších hráčů na poli domácích spotřebičů. Nevyrábí jen vysavače, ale velice populární jsou například i pračky, ledničky nebo i žehličky. Během své historie získal švédský koncern kontrolu nad řadou jiných společností. V současnosti patří do koncernu Electrolux například i značky AEG nebo Zanussi. Dříve byla součástí koncernu např. i společnost Husqvarna.

Sídlo společnosti nalezneme ve Stockholmu.

Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Electrolux