Nejlepší tyčové vysavače Dyson

Společnost Dyson patří mezi největší výrobce vysavačů na světě. Jejich výrobky jsou typické svým futuristickým designem a inovátorskými funkcemi. Bohužel oproti konkurenci bývají jejich výrobky znatelně dražší. Je tedy na zvážení, zda jste ochotní tolik peněz do vysavače, byť velmi kvalitního, investovat.

FotoModelProvedeníNapájení2v1HEPA filtrVytíráníHlučnostDoba provozuCenaRecenze
Dyson V11 Absolute Extra ProBezsáčkovýAkuAnoAnoNe?60 min$$$
Dyson V10 AbsoluteBezsáčkovýAkuAnoAnoNe87 dB60 min$$$
Dyson V8 AbsoluteBezsáčkovýAkuAnoAnoNe82 dB40 min$$$Recenze
Dyson V7 MotorheadBezsáčkovýAkuAnoAnoNe87 dB30 min$$$

*Cena: $ = do 2 500 Kč, $$ = 2 500 až 5 000 Kč, $$$ = 5 000 Kč a více

O nabídce tyčových vysavačů Dyson

V České republice není současná nabídka tyčových vysavačů Dyson nikterak široká. Všechny modely, které jsou k dispozici jsou akumulátorové. Jelikož je Dyson průkopníkem cyklónové bezsáčkové technologie, tak jsou všechny jejich tyčové vysavače bezsáčkové.

Jednotlivé modely se od sebe liší použitým motorem, výdrží, kapacitou sběrné nádoby, ale třeba i různými exkluzivními funkcemi. Jako příklad může uvést model Dyson V11, jehož hubice je vybavena senzorem, který dokáže rozpoznat typ vysávané podlahy a automaticky upravit výkon vysavače. Takto vám vysavač usnadňuje vaši práci a šetří výdrž baterie. Rozdíly nalezneme samozřejmě také v příslušenství, kdy některé modely jsou např. vybaveny speciálně pro domácnosti se zvířaty.

Vzhledově jsou si jednotlivé modely dost podobné. Jsou navrženy tak, že hlavní tělo vysavače držíte v ruce ve stylu držení pistole. K tělu je poté připojena tyč a na ní vysávací hubice. Hubici lze rovněž připojit rovnou k tělu vysavače. Díky tomu dostanete výkonný ruční vysavač, který můžete využít třeba v autě.

Co se týče ceny, tak nejlevnější tyčový vysavač Dyson v době psaní článku byl Dyson V7 Motorhead s cenovkou 6 799 Kč. V7 je přitom už starší model. Nejnovější model Dyson V11 v základní variantě startuje zhruba na 16 000 Kč.

O společnosti Dyson

Dyson je britská společnost zabývající se primárně výrobou domácích spotřebičů. Společnost byla sice založena relativně nedávno – v roce 1991, ale i tak se velmi rychle vyšvihla mezi největší výrobce domácích spotřebičů na světě a zejména pak vysavačů. Společnost založil vynálezce Sir James Dyson, který je považován za nejbohatšího Brita současnosti s odhadovaným majetkem v hodnotě 16 miliard liber. Sir James Dyson je vynálezcem cyklónového bezsáčkového vysavače.

Společnost má své sídlo v hrabství Wiltshire v Anglii, nicméně na rok 2021 se plánuje přesun sídla do Singapuru.

Až do roku 2017 vyžadovaly regule Evropské Unie testovat vysavače, když byly prázdné. Toto pravidlo zvýhodňovalo sáčkové vysavače, protože jejich spotřeba se zvyšuje s naplněním sáčku na nečistoty. Poté, co společnost Dyson zažalovala Evropskou komisi a soudní spor vyhrála, došlo ke zrušení povinnosti opatřovat vysavače energetickým štítkem.

Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Dyson_(company)